Различният начин да броите дните до Коледа
Велина Василева • 28.11.2018
Това, разбира се, е коледният календар. Но освен класическия шоколадов, открихме и още страхотни варианти, част от които можете да си направите и сами

Знаете ли, че коледният календар не е измислен от маркетинг специалистите на големите компании за шоколад? Всъщност, той е създаден от немските лутерани в края на XIX в. Интересен факт е, че според традицията, той не трябва да започва на 1 декември, а от първата неделя на коледните пости, което се пада някъде след средата на ноември. Но тъй като тази дата всяка година се променя, е прието началото му да бъде първият ден от последния месец на годината. Ясно е, че всички обичаме коледните календари, независимо дали сме на 3 или на 93. Те са и прекрасна част от празничната декорация, която няма как да остане незабелязана. Най-вече от децата.
20 ИДЕИ КАК ДА ПОДРЕДИТЕ КОЛЕДНАТА МАСА
Някои си ги купуват готови, други си взимат календари, които да напълнят с изненади, а трети решават да си ги изработят изцяло сами. И трите варианта са добри, въпреки че първият е малко скучен, а за последния ви трябва не само време, но и сръчност. И все пак, можете да превърнете създаването му в прекрасно забавление за цялото семейство! А ако се чудите с какви изненади да го напълните, то развихрете въображението си, защото освен шоколад или бонбони, можете да сложите и дребни играчки, картички или хубави послания за Нова година. Събрахме няколко идеи за различни коледни календари, които можете да направите и сами, ако сте достатъчно сръчни.