С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни.разбрах

Дрес код ЧЕРНО: Наградите Златен Глобус 2018

Кристиан Пижов • 08.01.2018

Вижте, кои са големите победители, които грабнаха престижната статуетка за филмово и телевизионно изкувство

Дрес код ЧЕРНО: Наградите Златен Глобус 2018
 © Getty

Сезонът на наградите за 2018 стартира вчера с раздаването на 75-ите награди "Златен глобус". 

Звездите на киното и телевизията откликнаха масово на призива да бъдат облечени в черно на церемонията в знак на протест срещу сексуалното насилие и солидарност с жертвите.

Но нека се фокусираме върху това кои са победителите в най-престижните категории:

Гилиермо дел Торо, Франсис Макдормънд и Гари Олдман са сред големите победители на церемонията по раздаването на 75-ите награди "Златен глобус". Дел Торо бе обявен за най-добър режисьор за филма си "Формата на водата" съчетаващ шпионски трилър, фентъзи и любовна история.

Макдормънд и Олдман бяха обявени за най-добър актьор и актриса в раздела "Драма" съответно за лентите "Три билборда извън града" и "Най-мрачният час". Джеймс Франко и Сорша Ронан победиха конкуренцията за най-добра актриса в комедийна роля/мюзикъл за изпълнението си в "The Disaster Artist" и "Лейди Бърд".

Сериалите "Големите малки лъжи" и "Разказът на прислужницата" също бяха отличени в категориите при телевизионните продукции.

Актьорът Стърлинг Браун стана първият афроамериканец спечелил наградата - за ролята си в "This is us", а легендарната Опра Уинфри получи награда за цялостен принос.

© Getty

Ето и списък с победителите в останалите категории:

Най-добър филм - драма

"Дюнкерк"
The Post
"Формата на водата"
"Призови ме с твоето име"
"Три билборда извън града"

 

Най-добър кинофилм - комедия или мюзикъл

The Disaster Artist
"Бягай!"
"Най-великият шоумен"
"Аз, Тоня"
"Лейди Бърд"

 

Най-добра актриса в кинофилм - драма

Джесика Частейн, "Играта на Моли"
Сали Хокинс, "Формата на водата"
Франсис Макдорманд, "Три билборда извън града"
Мерил Стрийп, The Post
Мишел Уилямс, "Всички пари на света"

 

Най-добър актьор в кинофилм - драма

Тимъти Шаламет, "Призови ме с твоето име"
Даниъл Дей-Люис, Phantom Thread
Том Ханкс, The Post
Гари Олдман, "Най-мрачният час"
Дензъл Уошингтън, Roman J. Israel, Esq.

 

Най-добра актриса в кинофилм - комедия или мюзикъл

Джуди Денч, "Виктория и Абдул"
Марго Роби, "Аз, Тоня"
Сърша Ронан, "Лейди Бърд"
Ема Стоун, "Битката на половете”
Хелън Мирън, The Leisure Seeker

 

Най-добър актьор в кинофилм - комедия или мюзикъл

Стив Карел, "Битката на половете"
Ансел Елгорт, "Зад волана"/Baby Driver
Джеймс Франко, The Disaster Artist
Хю Джакман, "Най-великият шоумен"
Даниел Калуя, "Бягай!"

 

Най-добра поддържаща роля на актьор в кинофилм

Уилям Дефо, The Florida Project
Арми Хамър, "Призови ме с твоето име"
Ричард Дженкинс, "Формата на водата"
Сам Рокуел, "Три билборда извън града"
Кристофър Плъмър, "Всички пари на света"

 

Най-добра поддържаща актриса в кинофилм

Мери Джей Блайдж, Mudbound
Хонг Чау, Downsizing
Алисън Джани, "Аз, Тоня"
Лори Меткалф, "Лейди Бърд"
Октавия Спенсър, "Формата на водата"

 

Най-добър режисьор

Гилермо дел Торо, "Формата на водата"
Мартин Макдона, "Три билборда извън града"
Кристофър Нолан, "Дюнкерк"
Стивън Спилбърг, The Post
Ридли Скот, "Всички пари на света"

 

Най-добър сценарий

"Формата на водата"
"Лейди Бърд"
"Три билборда извън града"
"The Post"
"Играта на Моли"

 

Най-добра анимация

"Коко"
"Бебе шеф"
"Фердинанд"
"Да обичаш Винсент"
The Breadwinner

 

Най-добър чуждестранен филм

In The Fade
Loveless
The Square
A Fantastic Woman
First They Killed My Father

 

Най-добър ТВ сериал - драма

"Историята на прислужницата"
"Това сме ние"
"Короната"
"Игра на тронове"
"Странни неща"

 

Най-добър ТВ сериал - комедия

Black-ish
The Marvelous Mrs. Maisel
Master of None
SMILF
"Уил и Грейс"

 

Най-добър минисериал или ТВ филм

"Големи малки лъжи"
"Бет и Джоан"
"Фарго"
Top of the Lake: China Girl
The Sinner

 

Най-добра актриса в минисериал или ТВ филм

Никол Кидман, "Големи малки лъжи"
Рийз Уидърспун, "Големи малки лъжи"
Джесика Ланг, "Бет и Джоан"
Сюзън Сарандън, "Бет и Джоан"
Джесика Бийл, The Sinner

 

Най-добър актьор в минисериал или ТВ филм

Робърт де Ниро, "Магьосникът на лъжите"
Кайл Маклоклан, "Туин Пийкс"
Джъд Лоу, "Младият папа"
Юън Макгрегър, "Фарго"
Джефри Ръш, "Геният"

 

Най-добра актриса в ТВ сериал - драма

Елизабет Мос, "Историята на прислужницата"
Клеър Фой, "Короната"
Катрин Лангфорд, "13 причини защо"
Маги Гиленхал, “Нюйоркска комбина”
Катрина Балфи, "Друговремец"

 

Най-добър актьор в ТВ сериал - драма

Фреди Хаймор, "Добрият доктор"
Стърлинг К. Браун, "Това сме ние"
Боб Оденкърк, "Обадете се на Сол"
Джейсън Бейтман, "Озарк"
Лив Шрайбър, "Рей Донован"

 

Най-добра актриса в ТВ сериал - комедия

Памела Адлън, Better Things
Алисън Бри, GLOW
Рейчъл Броснахан, The Marvelous Mrs. Maisel
Иса Рей, "Несигурни"
Франки Шоу, SMILF

 

Най-добър актьор в ТВ сериал - комедия

Антъни Андерсън, Black-ish
Азис Ансари, Master of None
Кевин Бейкън, I Love Dick
Уилям Х. Мейси, "Безсрамници"
Ерик Маккормак, "Уил и Грейс"

 

Най-добра актриса в поддържаща роля в ТВ сериал

Лора Дърн, "Големи малки лъжи"
Ан Дауд, "Историята на прислужницата"
Криси Мец, "Това сме ние"
Мишел Пфайфър, "Магьосникът на лъжите"
Шейлийн Удли, "Големи малки лъжи"

 

Най-добър актьор в поддържаща роля в ТВ сериал

Крисчън Слейтър, Mr. Robot
Дейвид Харбър, "Странни неща"
Алфред Молина, "Бет и Джоан"
Александър Скарсгард, "Големи малки лъжи"
Дейвид Тюлис, "Фарго"

 

Награда за цялостен принос "Сесил Б. де Майл"

Опра Уинфри


В новия брой

Мария Илиева на корицата на новия брой на ELLE