С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни.разбрах

18 странни мисли на ексцентричния Дейвид Бауи

Тереза Восканян • 10.01.2019

Тази седмица е изцяло посветена на легендарния музикат, който почина на 10 януари 2016 година – два дни след 69-ия си рожден ден.

18 странни мисли на ексцентричния Дейвид Бауи

№ 1.

"Винаги съм имал отблъскващата нужда да бъда нещо повече от човешко същество"

№ 2.

"Променях образа си толкова много пъти, че съм в отрицание, че първоначално съм бил корейка с наднормено тегло".

№ 3.

"Не зная накъде съм се запътил от тук нататък, но мога да обещая, че никога няма да бъда скучен".

№ 4.

"Славата може да вземе много интересни хора и да ги засипе с посредственост".

№ 5.

"Сблъскайте се с труп поне веднъж. Сблъсъкът с абсолютната липса на живот е най-обезпокоителният и предизвикателен, който някога ще имате".

Най-запомнящите се образи на Дейвид Бауи

Назад Напред

№ 6.

"Онова, което харесвам в музиката ми, е, че успява да събуди духовете у мен. Не демоните, а духовете".

№ 7.

"Сега като се замислим, Адолф Хитлер е бил първата поп звезда".

№ 8.

"Вярвам, че мога да изкарам най-доброто от чуждия талант".

№ 9.

”Мога да помоля за цигарa на всички езици”.

№ 10.

"Когато остарееш, всичко опира до два или три въпроса: Колко още ми остава? Какво да правя с времето, което ми остава"?

№ 11.

"В семейството ми има шизофренична жилка, поради което смея да кажа, че и аз съм засегнат от нея. Повечето хора от семейството ми са били част от някакво заведение за психично болни. Брат ми пък изобщо не иска и да си тръгва. На него му харесва там".

Арт-колекцията на Дейвид Бауи

Назад Напред

№ 12.

"Най-великото нещо, което някога ще научиш, е просто да обичаш и в замяна да бъдеш обичан".

№ 13.

"Намирам свобода само в ексцентричността".

№ 14.

"Винаги се удивлявам, че хората приемат насериозно това, което казвам. Аз самият не се приемам насериозно".

№ 15.

"Аз съм инстантна звезда. Просто добавете вода и разбъркайте".

№ 16.

"Исках да докажа мощната сила на музиката".

№ 17.

"Странно, но някои песни наистина не искаш да напишеш. Не исках да напиша “Heathen”. Имаше нещо толкова зловещо и решаващо около парчето. Беше рано сутринта, слънцето изгряваше и през прозорец можех да видя два елена, които пасат в полето. В далечината кола премина бавно край водоема и тези думи просто се изляха и сълзи потекоха по лицето ми. Но не можех да спра, те просто се изляха. Това е странно чувство, все едно нещо друго те води".

№ 18.

"Мисля, че славата сама по себе си не е нещо, което си струва, обаче винаги ви осигурява място в ресторант".

Емблематични моменти на Дейвид Бауи

Назад Напред

В новия брой

Мария Илиева на корицата на новия брой на ELLE