Преминете към основното съдържание

19-годишният Кристиян Василев: „Трите думи, с които бих описал математиката, са изкуство, необятна, съвършена“

Най-голямата благотворителна инициатива на VIVACOM – Операция „Жълти стотинки“, тази година помага на Сдружението на олимпийските отбори по природни науки
© iStock

За девета поредна година започна най-голямата благотворителна инициатива на VIVACOM – Операция „Жълти стотинки“. Събраните средства тази година ще се използват за подготовката и участието на младите български олимпийци от отборите по биология, математика, астрономия, астрофизика, информатика, лингвистика, физика и химия в международни и балкански състезания. 

19-годишният Кристиян Василев от София, неколкократен медалист от различни международни и държавни олимпиади, също е част от благотворителната програма. Младият талант, който завърши тази година ПЧМГ твърди, че състезанията са му дали мотивацията да опознае в дълбочина математиката и да види красотата ѝ, от друга страна са му дали цел в годините от гимназията.

„Състезанията ми дадоха, от една страна, мотивацията да опозная в дълбочина математиката и да видя красотата й, както и от друга страна ми дадоха цел в годините от гимназията. Заради тези състезания се запознах с много хора, споделящи моите интереси. Освен хубавите моменти, прекарани по състезания и лагер-школи, имах и преживявания, които допринесоха за формирането на личността и характера ми и в крайна сметка сега съм такъв, какъвто съм, заради състезанията и подготовките.Оценявам цялата работа, която Сдружението върши, наистина без тях много от нашите резултати по състезанията нямаше да са възможни“, споделя Кристиян. 

Операция „Жълти стотинки“ 2019 се осъществява в партньорство с Българския дарителски форум и с подкрепата на над 40 медии, фирми и организации. Посланици на кампанията са журналистът Ива Дойчинова и носителят на четири олимпийски медала в спортната гимнастика Йордан Йовчев, чието интервю относно каузата можете да прочетете в последния брой на списание ELLE.

Средствата за Сдружението на олимпийските отбори по природни науки се набират в магазините на VIVACOM и в търговските обекти на партньорите, а също и чрез изпращане на SMS с текст DMS OLYMP

Инициативата ще продължи до 31.12.2019 г.

Още по етикети

емоции , новини
messages.loading
Горе
ELLEworldtwitter-logo-silhouettepinterestinstagram envelopeyoutubemenuclose chatalarmexclamation-signwarninglocked-padlockfavorite-heart-buttonmagnifying-glassdown-arrowuser