Преминете към основното съдържание

Ирина, Ирена, Алисия и Радост споделят емоциите около първия учебен ден на децата им

Ирина Тенчева: Тази година в нашето семейство 15 септември ще е двоен празник. Дъщеря ми Верджиния, която е родена точно на 15 септември, става на седем годинки и официално започва училищния си живот като първокласничка. Никога не съм обичала тази дата,...
Ирина, Ирена, Алисия и Радост
Ирина, Ирена, Алисия и Радост

Ирина Тенчева: Тази година в нашето семейство 15 септември ще е двоен празник. Дъщеря ми Верджиния, която е родена точно на 15 септември, става на седем годинки и официално започва училищния си живот като първокласничка. Никога не съм обичала тази дата, а да си призная и... училището. Може би бунтарският ми дух откриваше твърде малко свобода и твърде много рутина /включително и досада от страна на преподавателите/, затова когато се видя, че именно този ще е денят, в който ще посрещна момиченцето си, си пожелах тя за разлика от мен винаги да го чака с нетърпение.
Миналата година Джинджи, както я наричаме у дома, тръгна в предучилищен клас на същото училище, заради което предполагам, че вече имам подготовка за това как ще се чувстваме и тя, и ние. Голямо вълнение е, признавам. Тръгването на училище безспорно е най-явната крачка на неминуемото поемане на рожбите ни по своя път. На моите деца и на всички първолаци пожелавам през годините от 7 до 19 да се научат на най-важните неща - да разграничават нужно от ненужно, да се концентрират и да изпитват любопитство към света и хората. А на родителите - търпение и дълга памет, която да им напомня, че нито една оценка, забележка или неуспех са повлияли живота, който са изградили днес. Виж, похвалата и окуражаването се помнят винаги.

Ирена Милянкова: Първият учебен ден очакваме всяка година с голямо нетърпение, а от тази - още повече, тъй като и най-малкият член на семейството вече гордо може да се нарече ученик в предучилищна група на НСОУ София, където учат по-големият му брат и сестра. Към положителната емоция допринася и успехът на голямата ми дъщеря, която е приета в Италианския лицей.Въпреки радостта от събитието, не съм привърженик на нашата образователна система и насърчавам децата си да следват инстинктите си без да позволяват чужда намеса и влияние да предопределят техния път.

Алисия: Валери имаше едно прекрасно лято, изпълнено с много игри, няколко ходения до морето и, разбира се, любимите му тренировки по футбол. Но, наред със забавленията, не сме оставяли на заден план и учебните задължения, защото за мен беше важно да затвърди наученото в първи клас и да се подготви за втори. Разпределихме ваканцията така, че да успее да прочете всички книги от задължителния списък. Освен това решавахме задачи и писахме букви заедно. Той очаква с нетърпение първия учебен ден, за да се види със съучениците си, с които изградиха много добри приятелски отношения.

Радост Драганова: Бела вече започна училище и мога да кажа само едно - тичаше към училището. Облече се, написа си на едно листче пожелания, свързани с приятелите, които има там и се засили с усмивка!"

Автор: Ирена Късметска

Снимки на Радост Драганова и Ирина Тенчева - Костадин Кръстев-Коко; снимка Алисия - Темелко Темелков

messages.loading
Горе
ELLEworld twitter-logo-silhouette pinterestinstagram envelopeyoutubemenuclose chatalarmexclamation-signwarninglocked-padlockfavorite-heart-buttonmagnifying-glassdown-arrowuser