
Изборът на перфектния подарък не е лесна задача. Но още по-трудно е да намекнеш на някой близък за какво точно мечтаеш. Тънката граница между деликатното желание и обсесивното изискване е истинско изкуство, където човек на ниво „начинаещ“ говори за мечтан подарък. „професионалистът“ случайно оставя отворени сайтове на онлайн магазини в желания раздел, а нивото на „бог“ дискретно търси в Google желаното нещо от устройство на половинката си, така че контекстната реклама да го подсказва вместо вас. Но ако този най-близък човек не е много добър в играта с подсказки, всичките ви усилия могат да отидат на вятъра и да доведат до много комичен резултат. Затова се презастраховайте, като спазвате следните правила:
Бъдете конкретни (но не настоятелни). Не просто „Искам нещо красиво“, а „Мечтая за онзи копринен шал от магазин N.“ Конкретността помага да избегнете разочарованието и показва, че наистина знаете какво искате.
Използвайте „случайни“ споменавания. Започнете разговора за подаръка в подходящия момент. Например, когато видите реклама за парфюма, който искате, кажете: „Толкова го харесвам!“
Споделяйте мечти, а не изисквания. Важно е вашият партньор да чувства, че дарява от сърце, а не изпълнява заповед. Кажете му как този подарък ще ви направи по-щастливи, как имате нужда от него.
Добавете визуални знаци. Дръжте отворени страниците на онлайн магазините с желания продукт, още повече че някои онлайн магазини имат разпродажби за празниците. Или по време на разходка по магазините останете по-дълго пред артикул, който харесвате и искате.
Благодарете за всеки подарък. Дори и да не получите точно това, което сте искали, покажете признателността си. Това ще създаде положителна атмосфера за бъдещи намеци.