Студио Paramount придоби филмови права върху романа на Уолтър Айзексън върху живота на италианския художник Леонардо да Винчи. Биографичният филм ще бъде заснет от студиото Appian Way, което е собственост на Леонардо ди Каприо.
Оказва се, че самият Лео е кръстен на известния италиански художник. Бременната майка на актьора гледала картина на да Винчи в музей в Италия, когато бъдещата звезда ритнала за пръв път. Майката на актьорът приела това като знак и по този начин подбрала името на сина си. Дали по случайност или не, сега актьорът ще влезе в ролята на известния италианец нарисувал "Мона Лиза" и "Тайната вечеря".
Леонардо ди Каприо и Кейт Уинслет на галавечеря в Сен Тропе
Това не е единственият филм по книга, върху която актьорът ще работи. По-рано тази година Лео и Мартин Скорсезе обявиха, че ще снимат нов филм, който е базиран на документален роман от Дейвид Грана за ФБР - "Убийци на лунното цвете: Убийствата Осаж и раждането на ФБР".