„Преди по-малко от четири месеца бях в болница в безсъзнание и хората мислеха, че може да не оцелея. Така че е чудо, че съм тук сега.“
Мадона си спомни и за майка си, която почина от рак на 30-годишна възраст, и предположи, че тя я пази от небето. Певицата си спомни последните дни на майка си и "колко самотна вероятно се е чувствала, лежейки в болницата, знаейки, че няма да оцелее".
„Получих още един шанс и съм много благодарна за това. В момента не се чувствам много добре, но не мога да се оплача, защото съм жива“, добави тя.
По-рано в медиите се появи информация, че Мадона иска да намали значително броя на участията си, което се обяснява именно с нейното здравословно състояние. Феновете й отбелязват, че на концертите певицата не изглежда много здрава и се движи трудно.
Според близки на 65-годишната певица тя се озовала в болницата заради усилената подготовка за турнето, тъй като прекарвала до 12 часа на ден в репетиции. Мадона попадна в интензивно отделение през юни: тя беше открита в безсъзнание и откарана в болница, където беше диагностицирана със сериозна бактериална инфекция. По-късно обаче в мрежата се появиха други предположения за болестта й: някои фенове заподозряха, че тя й се дължи на последствията от пластичната хирургия и злоупотреба с наркотици.