

Наричан „златното момче на киното“, Робърт Редфорд бе не само талантлив артист, но и един от най-емблематичните красавци на екрана – мъж, чието присъствие омагьосваше милиони зрители по света.
Редфорд остава в сърцата на публиката с незабравими роли в класики като „Бъч Касиди и Сънданс Кид“, „Великият Гетсби“, „Неприлично предложение“, „Ужилването“ и много други.
Като режисьор Редфорд също бележи огромен успех – още първият му филм „Обикновени хора“ (1980) печели четири награди „Оскар“, включително за най-добър филм и най-добър режисьор.
Той е и основател на кинофестивала „Сънданс“, който промени хода на независимото кино и даде сцена на поколения млади творци.
Робърт Редфорд беше повече от актьор – той беше символ на харизма, стил и неподражаема мъжка красота. С неговата кончина светът на киното губи не само велика звезда, но и последния от големите романтици на Холивуд.